Hlavná stránka Fotoalbum Kontakt 2% dane O škole Novinky Jedálny lístok Poskytovanie informácií Mapa Ochrana osobných údajov GDPR
Navigácia
 • Výplata žiackeho cestovného

  Vážení rodičia.

  Oznamujeme Vám, že výplata žiackeho cestovného sa uskutoční v nasledujúcich dňoch:

  STREDA 10.7.2024 v čase 9:00 - 17:00h

  ŠTVRTOK 11.7.2024 v čase 9:00 - 17:00h

  PIATOK 12.7.2024 v čase 9:00 - 14:00h

  v kancelárii ekonómky školy.

 • Slávnostné ukončenie školského roka 2023/2024
 • Aktualizácia údajov
  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Elektronické prihlasovanie žiakov na stravu pre školský rok 2024/2025

  Dobrý deň, vážení rodičia.

  Oznamujeme vám, že v mobilnej aplikácii aj na portáli Edupage po prihlásení rodičovským kontom v časti Žiadosti/Vyhlásenia je sprístupnená žiadosť o dotáciu na stravu a zápisný lístok na stravovanie s návratkou na školský rok 2024/2025.

  Prosíme vás o potvrdenie a odoslanie uvedených žiadostí v termíne najneskôr do stredy 26.06.2024, nakoľko predmetné žiadosti musíme postúpiť na schválenie na ÚPSVaR.

  Vopred Vám ďakujeme za spoluprácu.

   

  Mariana Tuchyňová, vedúca ŠJ

 • Škola v prírode Stará Myjava

  V dňoch 10.6.- 14.6.2024 sa žiaci 3. a 4. ročníka našej školy pod vedením p.uč. Vrbičanovej, Striežencovej a Hruškovej zúčastnili školy v prírode Fantázia v RZ Stará Myjava. Vďaka podnetnému prírodnému prostrediu a zaujímavému animačnému programu sa škola v prírode stala pre deti nezabudnuteľným zážitkom. Mali možnosť vyskúšať si jazdu na štvorkolke, rybolov, lezeckú stenu, strelecký klub ,výtvarné aktivity a mnoho iného. Večer nechýbali rôzne súťaže a diskotéky. Vrámci dopoludňajšieho vyučovania sme navštívili Mohylu M. R. Štefánika na Bradle. Žiaci si v škole v prírode zdokonalili svoje pohybové schopnosti, posilnili tímový duch, samostatnosť a vytrvalosť a odniesli nové skúsenosti a zážitky. 

 • Budúcnosť planéty ani nám nie je ľahostajná

       V malebnom podtatranskom mestečku Svit sa od 6. do 9. júna 2024 konal ekologický festival a konferencia GLOBE Games. Toto významné podujatie spojilo zanietených študentov, učiteľov a vedcov  Slovenska a Čiech, ktorí sa zúčastnili na  historicky prvom ročníku bádateľského festivalu GLOBE Games na Slovensku. Stredná odborná škola polytechnická J. A. Baťu s úžasnými profesormi a študentmi  privítala vyše stovky žiakov, 15 bádateľských tímov z Českej republiky a 12 tímov zo Slovenska so svojimi pedagógmi.

      Festival na štyri dni prepojil žiakov a učiteľov s vedcami a odborníkmi nielen zo Slovenska a Čiech, medzi pozvanými hosťami bol aj Peter Falcon, špecialista na komunikáciu v oblasti vedy o Zemi v Jet Propulsion Laboratory NASA.

      A medzi študentmi, ktorí aktívne prispeli svojim zaujímavým príspevkom, boli aj Alexander Záruba, Šimon Adamec  a Filip Staník. Ich projekt s názvom  „Čistota vody v rieke Bebrava“, skúmajúci znečistenie potoka Slatina v ich obci, upútal pozornosť odbornej poroty aj ostatných účastníkov. Ocenili najmä tímovú aktivitu celej triedy počas získavania údajov ako aj spoluprácu s odbornými zamestnancami počas vypracovávania projektu.

 • Zápis na výtvarný odbor Ars Akademy na školský rok 2024/2025
 • Ponuka plaveckého kurzu
 • Prosba o podporu projektu vybudovania detského ihriska a relaxačnej zóny v Slatine nad Bebravou

  Vážení rodičia a priatelia školy.

  Dovoľujeme si Vás požiadať o podporu projektu obce Slatina nad Bebravou v rámci participatívneho rozpočtu TSK, ktorý je zameraný na vybudovanie detského ihriska a relaxačnej zóny v areáli Obecného úradu v Slatine nad Bebravou.

  Hlasujte prosím na: https://pakr.hlasobcanov.sk/all-projects - vyberte projekt Revitalizácia -vybudovanie hernej zóny pre deti a mládež (Hlasuj) - na stránke sa vám objaví vybraný projekt, ktorý treba znova potvrdiť tlačidlom Hlasuj - stránka Vás vyzve na zadanie veku, miest a telefónneho čísla, na ktoré Vám bude zaslaný kontrolný kód, ktorým treba overiť vybraný  projekt na webstránke.

  Vopred veľmi pekne ďakujeme za Vašu podporu a spoluprácu. 

 • 2. Skupinová mobilita Erasmus + Rím

  Náš pobyt v Taliansku pokračoval v stredu návštevou galérie moderného umenia a prehliadkou mesta spolu s talianskymi študentmi - zastavili sme sa pri slávnych španielskych schodoch a tiež pri Fontáne di Trevi. Vo štvrtok a v piatok sme v škole absolvovali aktivity zamerané na ochranu životného prostredia, ciele Agendy 2030 čo sú ciele udržateľného rozvoja a pozreli sme si film o pochopení a rešpektovaní rozdielnosti. Výsledkom týchto aktivít boli spoločné postery talianskych a slovenských študentov. Okrem toho sme si vyrobili vlastné šperky z recyklovaných materiálov. Vo štvrtok poobede sme navštívili Pantheon a pozreli sme si najväčšie námestie Ríma Piazza Navona. Bodkou za naším programom bol volejbalový zápas, ktorý upevnil nadviazané kontakty s talianskymi študentmi. Na záver sme sa so študentmi v talianskej škole rozlúčili a vydali sme sa na cestu domov. Ďakujeme za túto príležitosť pre našich žiakov, aby si mohli rozvíjať jazykové zručnosti, spoznali inú krajinu, kultúru, mentalitu a tým si zvyšovali svoje povedomie o rozdielnosti a zároveň sa učili rešpektu a tolerancii. 

 • 1. Skupinová mobilita Erasmus + - Rím

  V dňoch 12. - 18.5. 2024 sme sa so žiakmi 9. ročníka zúčastnili pobytu v meste Rím a nachvíľu sa stali súčasťou vyučovania na inej škole, súčasťou inej kultúry a inej mentality. Od nedeľe do pondelka sme cestovali a po ubytovaní sa v hoteli sme poobede navštívili najpopulárnejšiu pamiatku - Koloseum. V utorok sme navštívili po prvý krát hostiteľskú školu - najprv sme s talianskymi žiakmi absolvovali prehliadku školy, potom mali žiaci z Talianska pripravené laboratórne aktivity. Poobede sme sa opäť vybrali do centra a s úžasom sme si vychutnali prehliadku Vatikánu - námestie a Baziliku sv. Petra. 

 • Letný biomimikry deň

  V stredu 22.mája sa na našej škole uskutoční letný Biomimikry deň zameraný na vtáctvo. Nakoľko žiaci budú v kontakte so živými tvormi, prosíme, aby žiaci prišli do školy v športovom oblečení a bez šperkov, bižutérie a ligotavých častí oblečenia alebo obuvi

  Prvé dve hodiny (okrem prvákov a druhákov) bude prebiehať vyučovanie podľa rozvrhu, potom budú žiaci absolvovať rôzne projektové aktivity.

 • Ponuka tenisového letného tábora
 • Oslávme Deň matiek spoločne
 • Projekt Motýlia záhradka

  Prírodu je najkrajšie pozorovať pekne zblízka - to je slogan projektu Motýlia záhrada, ktorý sa pomaly stáva na našej škole tradíciou a krásnym vítaním prichádzajúceho leta. Ako prví si to mali možnosť tento rok vyskúšať tretiaci a štvrtáci, ktorí dnes svojich motýlikov slávnostne vypustili do voľnej prírody. Prváci a druháci už obdržali húseničky, o ktoré sa budú najbližšie dni starať a pozorovať ich vývoj až po nádhernú premenu na motýľa. Tento krásny projekt umožňuje žiakom získať detailný pohľad na dianie v prírode, pozorujú životný cyklus motýľa doslova v priamom prenose, keďže tento zázrak života sa im odohráva priamo pred očami v triede, Zároveň sa naučia mnoho o jednom z našich najrozšírenejších motýľov - babôčky bodliakovej.

 • Oznámenie o udelení riaditeľského voľna

  Vedenie ZŠ s MŠ v Slatine nad Bebravou vám oznamuje, že v súlade s § 150 ods. 5 Zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov udeľuje dňa 07.05.2024 (utorok) riaditeľské voľno všetkým žiakom školy z organizačných dôvodov (celodenné vzdelávanie všetkých pedagógov).

  V prevádzke v tento deň nebude ani materská škola a školský klub detí.

  Riadne vyučovanie bude pokračovať vo štvrtok 9.5.2024.

   

  Ďakujeme za pochopenie.

 • Mladí geografi v 5.ročníku

  Pre našich piatakov nie je geografia, len o listovaní v atlasoch či memorovaní  údajov, ale predovšetkým príležitosťou na rozvíjanie svojej kreativity, fantázie, chápania súvislostí v priestore.... Možno pre niektorých dobrý začiatok ich budúcej profesie stavbárov, projektantov, geodetov alebo tvorcov počítačov hier.... alebo – cestovateľov, dobrodruhov , objaviteľov.... :-)

 • Šachový turnaj pre verejnosť
 • Zápis do 1.ročníka školského roka 2024/2025

  Vážení rodičia, milí predškoláci.

  Ďakujeme za dnešný pekný deň a tešíme sa na stretnutie 2.septembra ...

 • Rozprávková noc v škole

  Dňa 27.marca žiaci 1. stupňa našej školy zažili krásnu Rozprávkovú noc v škole. Akcia vznikla na podnet Medzinárodného týždňa školských knižníc, ktorý sa každoročne koná posledný marcový týždeň. I preto sa táto noc niesla v znamení rozprávok a povestí. Žiaci 1. ročníka si pripravili divadielko O repe, druháci zahrali rozprávku O dvanástich mesiačikov, tretiaci nás prekvapili divadielkom Pampúšik a Medovníkový domček a štvrtáci predstavili svoju filmovú inscenáciu ľudovej povesti z Podhoria O Sopľavej Babe. Deti sa tešili z karnevalu i nočnej hry v areáli školy spojenej s hľadaním veľkonočných vajíčok. Všetky deti napokon prežili dobrodružnú noc v spacákoch vo svojich triedach.

strana: